• Share:

  Gvanim by the Bay


  גוונים במפרץ

  “Gvanim by the Bay” is a unique program designed for Israelis living in the San Francisco Bay Area who are interested in exploring issues of Israeli-Jewish identity, Jewish values and Israeli culture as well as deepening their awareness of and connection to local Israeli and Jewish communities. Read More>>>


  גוונים במפרץ היא תוכנית ייחודית המיועדת לישראלים המתגוררים באזור המפרץ ומתעניינים בשאלות של זהות ישראלית-יהודית, ערכים יהודיים ותרבות ישראלית וחיבור בין הקהילה הישראלית והקהילה היהודית באזור. מטרת התוכנית היא להעמיק את הזהות היהודית של המשתתפים ולסייע להם להבין את המשמעות של החיים כישראלים מחוץ למדינת ישראל.

  התכנית נולדה בעקבות הצלחתה של תוכנית "גוונים", הפועלת בישראל מאז שנת 2000. "גוונים", מיוזמתה של העמותה הישראלית של הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו, משלבת לימוד ועשייה בתחום של זהות יהודית רבת גוונים במדינת ישראל, ובוגריה, המייצגים את מגוון הקשת החברתית, הדתית והמקצועית, פיתחו לאורך השנים עשרות פרויקטים בהם נוטלים חלק פעיל, מדי שנה, אלפי אנשים בכל רחבי הארץ.

  "גוונים במפרץ" נוסדה אף היא ביוזמתה של הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו, אשר אף ניהלה את שני המחזורים הראשונים. החל מהמחזור השלישי, מנוהלת התכנית  על-ידי ה-[email protected]. אנו נמצאים כעת בעיצומו של תהליך קבלת מועמדויות למחזור הקרוב - גוונים במפרץ 11, שיערך בין נובמבר 2018 לאפריל 2019OFJCC ICC Gvanim

  התכנית כוללת מפגשים, הרצאות ודיונים היוצרים חוויה מעשירה למשתתפים. דיונים פתוחים ומעמיקים בהנחיה מקצועית המעודדת סובלנות לדעות שונות מתוך הכרה בפלורליזם של הזהות הישראלית-יהודית, לימוד טקסטים יהודיים וישראליים ומרצים אורחים מובילים בתחומם, מהווים את הבסיס לתהליך האישי והקבוצתי בו מתנסים המשתתפים במהלך התוכנית.

  בנוסף למפגשים אשר יתקיימו מאמצע נובמבר עד סוף אפריל, התוכנית כוללת גם שני ימי עיון חווייתים: אחד בפאלו אלטו והשני בסן פרנסיסקו, בהם יתוודעו המשתתפים למפגשים בלתי אמצעיים עם חלק מהנושאים בהם נוגעת התוכנית. במהלך המפגשים יעסקו המשתתפים באמצעות הרצאות, דיונים וסדנאות, בלימוד טקסטים יהודיים, ביצירה עברית מודרנית, במשמעותה של היהדות כמרכיב מרכזי בזהות של ישראלים בארץ ובאזור המפרץ, ביחסים של הקהילה הישראלית עם הקהילה היהודית המקומית ובאחריות אישית לבניה וחיזוק קהילה, כמתחייב מהרצון לשמר זהות ולחזק שייכות.

  משתתפי התכנית נבחרים מתוך מועמדים שהומלצו על-ידי אנשי מפתח בקהילה הישראלית והיהודית המקומית, או מגלים עניין רב בתכנים בהן עוסקת התוכנית. בעזרת שאלון ושיחה אישית נגבש קבוצה מגוונת ומאוזנת של כ-18 משתתפים בעלי עניין בעשיה חברתית ומודעות לנושאים בהם עוסקת התוכנית ולסוגיות סביבן היא שואפת להשפיע.

  לפרטים נוספים ולהגשת מועמדות, אנא פנו אל גלי בק: [email protected].

  מה סוג הנושאים בהם תעסוק התוכנית? 

  התוכנית הינה תוכנית מנהיגות המשלבת מפגש עם שאלות של זהות וחיבור לעם ולקהילה, עם תכנים מארון הספרים היהודי, העם היהודי במאה העשרים ואחת, יהדות אמריקה על זרמיה השונים, היהדות כתרבות, ומתן מענה "ישראלי" לשאלות זהות יהודית וישראלית הנוגעות למעורבות הישראלים באזור בבניית הקהילה המקומית.

  מי המנחים של מחזור 11?

  המחזור הנוכחי יונחה על ידי יעל יחיאלי פרסיקו.

  יעל יחיאלי פרסיקו הגיעה מהארץ בעקבות בן זוגה, תומר, המלמד באוניברסיטת ברקלי. בשנים האחרונות ניהלה יחיאלי פרסיקו את תחומי חופש דת ודמוקרטיה בארגון 'שתיל - הקרן החדשה לישראל'. יחיאלי פרסיקו היא אקטיביסטית למען חופש דת, ממקימות ארגון 'הויה' לטקסי חיים ישראלים-יהודים, ובמשך שנים הנחתה צוותים במכינות קדם צבאיות שונות, לימדה בבתי מדרש שונים מטעם בינה, במדרשה באורנים ובבית מדרש אלול. יחיאלי פרסיקו הנחתה קבוצות של דיאלוג בין דתי בירושלים בין יהודים, נוצרים ומוסלמים, ופעלה למען הידברות בין חלקי האוכלוסיה השונים. יחיאלי פרסיקו היא פעילה פמיניסטית במאבק נגד הדרת נשים ולמען קידום נשים לעמדות משפיעות בקהילה ובפוליטיקה. היא חברה ושותפה בקהילת ציון של התנועה המסורתית ואמא לשני בנים.

  מה משך התוכנית, היכן תתקיים ומה מהלך המפגשים?

  התוכנית כוללת 12 מפגשים ושני ימי עיון בימי ראשון. המפגשים יתקיימו במהלך החודשים נובמבר-אפריל ב-JCC בפאלו אלטו. כל מפגש ימשך כשלוש שעות (לילות רביעי 8:00-11:00). הסמינרים יערכו בימי ראשון וימשכו מ-10:00 בבוקר ועד 6:00 בערב לערך. המפגשים יונחו על ידי יעל יחיאלי פרסיקו, ובחלקם יוזמנו מרצים נוספים בתחומי ידע שונים. במהלך המפגשים יעסקו המשתתפים באמצעות הרצאות, דיונים וסדנאות, בלימוד טקסטים יהודיים, ביצירה עברית מודרנית, במשמעותה של היהדות כמרכיב מרכזי בזהות של ישראלים בארץ ובאזור המפרץ, ביחסים של הקהילה הישראלית עם הקהילה היהודית המקומית ובתפקידה של הקהילה.

  מה נדרש מהמשתתפים בתוכנית?

  משתתפי התוכנית מתבקשים להשתתף בכל המפגשים. זמן ומחשבה רבה מושקעים בבניית רצף התוכנית ובתכניה. לנוכחות והשתתפות קבועה של משתתפי התוכנית ישנה השפעה משמעותית על הצלחת התוכנית ברמה הקבוצתית והאישית. כהכנה למפגשים מסויימים, יתבקשו המשתתפים לקרוא טקסט הקשור לנושא בו יעסוק המפגש הבא.

  מהי עלות התוכנית?

  $400 ליחיד, $700 לזוג

  מי האנשים שישתתפו בתוכנית?

  המשתתפים בתוכנית הינם ישראלים המתגוררים באזור במהלך השנים האחרונות, מעורבים ברמה כזו או אחרת בקהילה ומגלים עניין בעיסוק בשאלות של זהות יהודית וישראלית, כמו גם במעורבות קהילתית ובקיום דיון מקדם ומבהיר הקושר אותנו למקום בו אנו חיים. בכל מחזור כ-2018 משתתפים. מאחר וישנם רבים אשר מגלים עניין בתוכנית, לא כולם יוכלו לקחת חלק במחזור 11. שיקולים בבניית הקבוצה הינם בין השאר, יחס מספרי בין גברים ונשים, הטרוגניות הקבוצה (גיל, רקע, תחומי עניין, מעורבות קהילתית וכו'), וכן מחוייבות המשתתפים לדרישות התוכנית. המועמדים לתוכנית ימלאו טופס הרשמה. בהתאם לפרופיל המועמדים, תקבע הדרך האפקטיבית ביותר בתהליך בניית הקבוצה לגוונים 11.

  האם יתקיימו מחזורים נוספים בהמשך?

  בכוונת ה-ICC לפתוח מחזור גוונים בכל שנה.

  האם קיימות תוכניות המשך לבוגרי גוונים?

  בוגרי גוונים 101 מעורבים ברובם בפעילות בקהילה, מוזמנים לעיתים למפגשים של מחזורים צעירים, ונפגשים עם משתתפי תוכנית גוונים מישראל המגיעים לאזור. 

  האם נדרש ידע מוקדם ביהדות או בתחומי תוכן אחרים?

  לא נדרש כל ידע מוקדם. נדרשת פתיחות ורצון ללמוד ולהכיר, וכן לשתף אחרים בידע אישי ובעמדות בנושאים השונים שיעלו במפגשים.

  האם בתוכנית ישנו חיבור לקהילה היהודית באזור?

  אחת ממטרות התוכנית היא ללמוד על הקהילה היהודית באזור ולהגדיר לעצמנו את הממשקים והחיבורים הקיימים והאפשריים בין הקהילה הישראלית ליהודית. אנו מקווים כי דרך הכרות משמעותית יותר עם הקהילה היהודית, כל אחד מהמשתתפים יוכל למצוא את הדרך המתאימה לו לחיבור.

  מה הקשר בין ה-[email protected] לתוכנית?

  תוכנית גוונים במפרץ הינה יוזמה של הפדרציה היהודית בסן פרנסיסקו (Israel Center), שהפעילה בהצלחה רבה את התכנית בשני המחזורים הראשונים. המחלקה הישראלית של ה-JCC בפאלו אלטו (ה-ICC), לקחה על עצמה להמשיך להוביל ולהפעיל את התוכנית. מחזורים 103 הופעלו במסגרת ה-JCC ואנו לפני תחילתו של מחזור 11. ייעודו של ה-ICC הוא להעניק "בית" לישראלים באזור מבחינה תרבותית וחברתית, לתת מענים לצרכים שונים של הקהילה, ולקדם בניית קהילה אשר אינה מתבדלת, אלא משולבת בעשייה החברתית והתרבותית של הקהילה היהודית המקומית. ממקום זה, תוכנית גוונים במפרץ היא אמצעי מרכזי ומשמעותי לקידום ומימוש היעוד של ה-ICC. ה-ICC פועל עם הבוגרים, ליצירת שינוי מתמשך והגברת מעורבות חברתית וקהילתית.


   

  Fitness and Sports

  Arts and Culture

  [email protected]

  Adults

  Early Childhood

  Kids and Family

  Jewish Life

  Center for Social Impact

  On Campus

  Calendar of Events

  Contact Us