• Share:
  Online registration has ended. Please email for tickets.

  Gvanim 2020: Week 5

  When: Wednesday, 9/30/2020 8:30 PM - 10:30 PM

  Where: Online

  חמישים גוונים | תפילה חילונית

   

  אלוהיי - כאן אין לנו כותל, יש רק ים
  אבל אתה הרי נמצא בכל מקום
  אז בטח כאן גם.
  ולכן, כשאני הולך פה לאורך החוף
  אני יודע שאתה איתי וזה עושה לי טוב.
  וכשאני רואה פתאם תיירת, יפה ושזופה
  שרועה על החול בתנוחה חשופה
  אני מעיף בה מבט, וקצת משתהה
  ואני מקווה שאתה לא רק סולח לי
  אלא גם נהנה.
  אני אמנם מביט בה למעני
  אבל גם קצת למענך
  כי אני יודע שאתה בתוכי
  כשם שאני בתוכך.
  ואולי בכלל נבראתי
  כדי שמתוכי תוכל לראות
  את העולם שבראת
  בעיניים חדשות

  תפילה תל אביבית / עלי מוהר


  פתאום קם אדם חילוני בבוקר ומחליט שהוא רוצה להתפלל. פתאום קמה אישה בערב שבת ומחליטה שהיא רוצה לעשות קבלת שבת חילונית. איך זה קורה?

  במפגש זה נפגוש שלוש דמויות מובילות של תנועה שקמה בעשרים שנים האחרונות בישראל - קהילות חילוניות מתפללות. נשמע מהם/ן על המסע שלהם/ן אל התפילה, על הקהילות שהקימו, על האתגרים וההתלבטויות. נשוחח על מקומה של תפילה עבור אדם חילוני, ואיך אפשר להתפלל בחילונית.

  תכנית הערב: 

  8:30 בערב: שיחה עם הדס רון זריז, הרב אסטבן גוטפריד ומור שמעוני, שהקימו בתי תפילה וקהילות מתפללות לא/נשים חילונים
  9:30 בערב: שיחה בקבוצות קטנות בהובלת בוגרי/ות גוונים

  הדס רון זריז, ראש תחום לווי רוחני וקהילתי בבית המדרש לרבנות ישראלית ומובילת קהילת "יפעת שברוח"', קהילת התחדשות יהודית בקיבוץ יפעת, היא ממייסדות המדרשה באורנים וממנחות תכנית ניגון נשים במדרשה. הדס היא בוגרת החוג לתיאטרון ופילוסופיה יהודית ותואר שני בייעוץ חינוכי. היא מנחת קבוצות, עוסקת בטיפול זוגי ומשפחתי, ומלמדת ליווי רוחני ותמיכה קהילתית. הדס היא מרצה בחוג לחינוך במכללת אורנים.

  הרב אסטבן גוטפריד נמנה עם מייסדי "בית תפילה ישראלי" בתל אביב ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם. אסטבן נולד בבואנוס איירס, ארגנטינה. הוא גדל בבית מסורתי וציוני, והתחנך בבתי-ספר יהודיים ובתנועת הנוער של התנועה המסורתית, שם התוודע לחיי קהילה עשירים ומשמעותיים. בעברו היה דמות פעילה בתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה בארץ, כשחקן, מחזאי, במאי ותסריטאי. ב-2012 קיבל את ההסמכה לרבנות מטעם התנועה הרפורמית בישראל.

  מור שמעוני , יזמת תרבות יהודית קהילתית, מובילה ומנהלת את קהילת בינ"ה תל אביב - קהילת צעירים/ות ליצירת תרבות יהודית וקהילה בעיר. מור חוקרת ויוצרת מרחבי התפתחות, השפעה ולקיחת אחריות מלמטה למעלה על תרבות חיינו, מנחה טקסים ומורה לתנ"ך, פילוסופיה יהודית ומגדר. היא מייסדת בית בינ"ה בהודו - בית פתוח למטיילים/ות ברוח היהדות החילונית. מור בוגרת תכנית מנדל למנהיגות בתרבות יהודית ובעלת תואר ראשון בפילוסופיה יהודית דרך תוכנית "אופקים" באוניברסיטת תל אביב.


  המפגש בהנחיית יעל יחיאלי במסגרת תוכנית חמישים גוונים. ניתן להירשם למפגש בודד או לתוכנית השנתית.

  אם בשל המשבר הכלכלי יש א/נשים המעוניינים/ות להשתתף בתוכנית אך לא יכולים/ות לשלם, אנא פנו אל יעל יחיאלי באופן אישי. מי שרוצה לתרום למשתתף/פת מעוטי יכולת מוזמן לשלם על שני כרטיסים, אחד להשתתפות ואחד לתרומה.

  ICC@OFJCC

  יעל יחיאלי פרסיקו גרה בברקלי, והיא במקור מירושלים. יעל היא מנחת קבוצות העוסקת בתפר של זהות, יהדות וקהילה. בשנים האחרונות ניהלה יעל את תחומי חופש דת ודמוקרטיה בארגון 'שתיל - הקרן החדשה לישראל'. יעל היא אקטיביסטית למען חופש דת, ממקימות ארגון 'הויה' לטקסי חיים ישראלים-יהודים, ובמשך שנים הנחתה צוותים במכינות קדם צבאיות שונות, ולימדה בבתי מדרש שונים מטעם בינה, במדרשה באורנים ובבית מדרש אלול. יעל הנחתה קבוצות של דיאלוג בין-דתי בירושלים בין יהודים, נוצרים ומוסלמים, ופעלה למען הידברות בין חלקי האוכלוסיה השונים. היא פעילה פמיניסטית במאבק נגד הדרת נשים ולמען קידום נשים לעמדות משפיעות בקהילה ובפוליטיקה. יעל חברה ושותפה בקהילת ציון של התנועה המסורתית בירושלים. היא מנחה את תוכנית גוונים ב-JCC ותוכניות נוספות.  יום רביעי, 30 בספטמבר
  10:30–8:30 בערב
  המפגש יתקיים באמצעות זום
  $12
  לפרטים: יעל יחיאלי | 603-0096 (510) | [email protected]

  Print
  Registration is closed for this event.

  Contact Us